Kabel CYKY-J 4x6 měděný silový instalační NKT

výrobce:NKT s.r.o.
katalogové číslo:CYKY 4Bx6
EAN:8595697903267
dostupnost: Skladem z obchodu
cena bez DPH:77 Kč

93 Kč

Kabel CYKY-J 4x6 měděný silový instalační Draka kabely/Nkt cables
Kabely silové instalační CYKY, jsou měděné kabely určené pro pevný rozvod elektrické energie. Uložení silových kabelů a jejich rozvod je možný v zemi, betonu, pod omítkou, trubkách, lištách, žlabech, lávkách nebo kabelových kanálech. 

Zvýhodněná cena pouze pro tyto zbytkové smotky.
Delší požadované metráže budou nabídnuty za novou cenou. Platí do vyprodání zásoby

Kabel CYKY 4Bx6 smotek 40m
Kabel CYKY 4Bx6 smotek 47m
Kabel CYKY 4Bx6 smotek 21m
Kabel CYKY 4Bx6 smotek 15m
Kabel CYKY 4Bx6 smotek 15m
Kabel CYKY 4Bx6 smotek 27m
Kabel CYKY 4Bx6 smotek 3m
Kabel CYKY 4Bx6 smotek 5m
Kabel CYKY 4Bx6 smotek 5m
Kabel CYKY 4Bx6 smotek 1m


Technické parametry:
počet žil: 4
průřez žil: 6 mm2
barva žil: hnědá/černá/šedá/zelenožlutá
barva izolace: černá
balení: 100 m
hmotnost balení: 40,5 kg

Silové kabely CYKY jsou určeny pro pevný rozvod elektrické energie v zemi nebo ve volném prostředí bez jakéhokoliv mechanického namáhání. Používají se pro elektroinstalaci domovních a průmyslových rozvodů. Kabely CYKY je možné umístit do zdi, do země, elektroinstalačních lišt do ohebných a pevných trubek, kabelových žlabů a kabelových lávek.

Měděné kabely CYKY jsou kulaté uvnitř s měděnými barevně označenými vodiči s plným jádrem bez stíněné izolace. Jednotlivé měděné (dráty) vodiče mají izolaci z PVC a vrchní kabelová izolace celého kabelu CYKY je z černé barvy odolná proti UV záření a jiným povětrnostním vlivům. Jmenovité napětí  je 450/750V a minimální teplota při pokládce kabelu a instalaci je -5°C. Provozní teplota kabelu je -50°C až +70°C.

Nejběžnější a nejpoužívanější je kabel CYKY 3Cx1,5-J pro domovní elektroinstalaci světelných okruhů. Počet vodičů v kabelu je tři a barevné značení jednotlivých měděných (žíl) vodičů je černá, zelenožlutá a modrá s průřezem 1,5mm. Pro elektroinstalaci a zapojení zásuvkových okruhů se používá také kabel CYKY jen s větším průřezem měděného drátu 2,5mm a to CYKY 3Cx2,5-J, barvy třech vodičů jsou modrá, černá, zelenožlutá. Pro montáž elektroinstalace a ovládání vypínačů se používá kabel CYKY 3Ax1,5-O s třemi barevnými měděnými vodiči černá, hnědá, šedá s průřezem 1,5mm.

Označení kabelu CYKY-J znamená, že kabel obsahuje zelenožlutý vodič a označení CYKY-O nemá zelenožlutý vodič.

Podle ČSN 33 2312, článek 2.10, je možno silové vodiče a kabely klást přímo do hořlavých materiálů (např. do dřeva) se stupněm hořlavosti B, C1, C2, C3 nebo na ně za předpokladu, že jsou alespoň odolné proti šíření plamene. Kabely s PVC  pláštěm podle této PN tuto podmínku splňují. Kabely s PE pláštěm podmínku odolnosti proti šíření plamene nesplňují.

https://www.elektro-materialy.cz/